YSK, 3 cumhurbaşkanı adaylığı başvurusunu reddetti

14 Mayıs seçimlerine sayılı haftalar kalırken, cumhurbaşkanlığına aday olmak isteyenler için müracaat süreci başladı. YSK internet sitesinden, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimi’nde seçmenler tarafından cumhurbaşkanı adayı gösterilmek isteyenlerden müracaatları reddedilenler ve eksik evrakı bulunan başvurucularla ilgili kararları yayımladı.

3 İSMİN BAŞVURUSU KABUL EDİLMEDİ

Bu kararlara nazaran, Murat Hakan Uzan ile Cem Cengiz Uzan’ın müracaatlarını, şahsen YSK’ye yapmadığı belirlendi. Murat Hakan Uzan ile Cem Cengiz Uzan’ın müracaatları, müracaatların şahsen değil vekil aracılığıyla yapılması gerekçesiyle reddedildi. Ayrıyeten posta yolu ile müracaat eden Hürrem Ayaz’ın müracaatının da tıpkı münasebetle reddine karar verildi.

ÖZAL VE ERBAKAN DAHİL 9 İSMİN EVRAKLARINDA EKSİK VAR

İrfan Uzun’un mal bildirim formunun eksik olduğu, Davut Turan’ın, fotoğrafının yüksek çözünürlüklü elektronik ortamda hazırlanmış halinin bulunmadığı belirlendi. Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Muhammed Ali Fatih Erbakan’ın yükseköğrenim yapmış olduğunu gösteren onaylı diploma örneği, 6 vesikalık fotoğrafı, fotoğrafının yüksek çözünürlüklü elektronik ortamda hazırlanmış halinin eksik olduğu tespit edildi.

Türkiye İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Ahmet Özal’ın da fotoğrafının yüksek çözünürlüklü elektronik ortamda hazırlanmış halinin ve mal bildirim formunun bulunmadığı belirlendi. Duran Güveninir’in mal bildirim formu, müracaat için 555 bin 980 liranın ödendiğine dair makbuz, 6 vesikalık fotoğrafı ile fotoğrafının yüksek çözünürlüklü elektronik ortamda hazırlanmış halini, Erkan Trükten’in mal bildirim formu ile fotoğrafının yüksek çözünürlüklü elektronik ortamda hazırlanmış halini, Handan Yalçıntaş’ın mal bildirim formunu, müracaat için 555 bin 980 liranın ödendiğine dair makbuzu, 6 vesikalık fotoğrafı ile fotoğrafının yüksek çözünürlüklü elektronik ortamda hazırlanmış halini teslim etmediği saptandı.

Levent Akyollu’nun ise müracaat için 555 bin 980 liranın ödendiğine dair makbuzu teslim etmediği ve mal bildirim formunu adabına uygun doldurmadığı, Selami Karagöz’ün yüksek tahsil yapmış olduğunu gösteren onaylı diploma örneğinin, mal bildirim formunun, müracaat için 555 bin 980 liranın ödendiğine dair makbuzun, 2 vesikalık fotoğrafı ile fotoğrafının yüksek çözünürlüklü elektronik ortamda hazırlanmış halinin eksik olduğu belirlendi.

BUGÜN 17.00’YE KADAR TAMAMLAMALARI GEREKİYOR

Evraklarında eksiklik olan adayların bugün saat 17.00’ye kadar bu eksiklikleri tamamlamamaları halinde müracaatları reddedilecek.

Kaynak: AA / Şimdiki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir