Sivas’tan rekor destek bekliyoruz

SİVAS (İGFA) – Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Erdoğan, Sivas mitinginde konuştu

Konuşmasına, “Yol senin yolundur, yoldaşım sensin. Yeterli gün, makûs gün haldaşım sensin. Canımın canısın, kardeşim sensin. Hasretim ülfetim sanadır Sivas” dizelerini okuyarak başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivaslılarla hasret gidermekten duyduğu memnuniyeti lisana getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkümüzün söylendiği, sazımızın çalındığı, emeğimizin bütünleştiği, birlik ve beraberliğimizin teminatı Sivas’ın kalbimizde daima başka bir yeri oldu.” diye konuştu.

Selçukluların emaneti, Ulusal Çaba fişeğinin ateşlendiği kent, Âşık Veysel’in gönül yuvası Sivas’tan aldıkları ilhamla ilan ettikleri Türkiye Yüzyılı vizyonunu kesinlikle hayata geçireceklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir daha hiçbir insanımızın Sivaslı Nuri Demirağ’ın yaşadığı engellemelere, ihanetlere, zulümlere maruz kalmasına müsaade vermeyeceğiz. Endüstrisiyle, teknolojisiyle, ticaretiyle, tarımıyla hiçbir alanda insanımızın bırakınız kendi devleti tarafından mağdur edilmesini, dünyanın rastgele bir yerinde mahzun kalmasına seyirci kalmayacağız.” tabirini kullandı.

Geride kalan 21 yıl boyunca bu maliyetlerin yükünü ortadan kaldırmak için çalışıp çabaladıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhur İttifakı olarak Türkiye’nin birlik, beraberlik, kardeşlik davasına bu kadar sıkı sarılmamızın, adeta üzerine titrememizin sebebi budur. En büyük ıstırabımız, bu anlayışı CHP ve muhalefette göremeyişimizdir. Burada içimizde kalan bir ukdeyi sizinle paylaşmak istiyorum. Türkiye son 21 yılda birçok sıkıntısını çözdü, eksiğini giderdi. Daha evvel hayal dahi edilemeyen yerlere geldi. Hak ve özgürlüklerden yatırımlara, savunma sanayinden dış siyasete kadar her alanda hakikaten tarih yazdık. 81 vilayetimizin, 922 ilçemizin en ücrasına kadar tüm köylerimizin adeta çehresini değiştirdik.” dedi.

“Ama ne yaptıysak CHP ve muhalefetin standardını yükseltmeyi bir türlü başaramadık. Bu partide vakit içinde sloganlar, telaffuzlar değişti, hatta genel başkanlık koltuğunda oturan şahıslar bile değişti ancak hiçbir değişim” diyen Erdoğan, “CHP’nin siyasi tükenmişliğine deva olmadı. Maalesef bu partide o denli yapısal bir arıza var ki her gelen, gideni aratıyor. Son genel lider değişiminde bu acı gerçekle bir defa daha yüzleştik. Biliyorsunuz, devrik genel lider bay Kemal ile pek anlaşamaz, hatta sık sık karşı karşıya gelirdik. Yürüyen merdivene zıt binse de aday olduğu seçimlerde kendine oy veremese de Konya’yı, Çorum’u başka birer ülke zannetse de Kuzey Kıbrıs’taki Maraş’ın ismini daha evvel hiç duymamış olsa da yani siyasi hayatı boyunca bizi ve milletimizi pek çok defa güldürmüş olsa da tekrar de bay Kemal’in kendine has bir usulü, söylemi, siyaset yapma metodu vardı. 13 kere ne yaptı? Bay bay bay Kemal.” diye konuştu.

Türkiye’nin bir müddettir terörle gayretini bu alanda uzman, donanımlı, profesyonel takımlarla yürüttüğünü vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Yükümlü askerlerimiz yalnızca dayanak vazifeleri yapıyor. Bu formda azalan asker ihtiyacımızdan kaynaklanan yığılmayı ise bedelli uygulamasıyla eritiyoruz. CHP Genel Başkanı herhâlde bunları bilmeyecek kadar bilgisiz olamaz. Şayet öyleyse başka bir felaketle, değilse diğer bir oyunla karşı karşıyayız. Bize düşen, bu detaylara girmeden değerlendirmemizi kelam konusu kişinin ağzından çıkan kelamlara nazaran yapmaktır. Varsın, CHP’nin Genel Başkanı askerlik vazifesini bedelli olarak yerine getirenlerden oy istemesin. Varsın, CHP Genel Başkanı çeşitli ithamlarla toplumun diğer kesitlerini dışlasın. Varsın, CHP Genel Başkanı tüm bunları yaparken birebir vakitte bölücü örgütün uzantılarıyla demlenmekten geri durmasın. Biz bölücülük ve bozgunculuk peşinde koşanlardan asla olmayacağız. Millete karşı kibirlenenlerden, küstahlık taslayanlardan da olmayacağız. 85 milyonun tamamının başımızın üzerinde yeri vardır, biz hiçbir ayrım yapmadan tüm vatandaşlarımızın, milletimizin her bir ferdinin oyuna talibiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin mevcut durumuna bakıp da karamsarlığa kapılan, umudu sönen insanlardan bu seçimlerde çok güçlü dayanak beklediklerini de lisana getirdi.

11 BİN 619 KONUT HAK SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ aracılığıyla 11 bin 619 konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettiklerini, 740 konutun imaline da devam ettiklerini aktararak, iktidara geldiklerinde Sivas’ta atık su arıtma tesisi olmadığını, bugün 7 adet atık su arıtma tesisiyle belediye nüfusunun yüzde 87’sine hizmet verdiklerini kaydetti. Sivas’taki 10 millet bahçesi projesinden beşini tamamladıklarını, oburlarının imalinin da devam ettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Ulaştırmada, 24 kilometreden devraldığımız bölünmüş yol uzunluğunu 836 kilometreye çıkardık. Sivas-Malatya yolunda bulunan 1567 metre uzunluğundaki Yağdonduran Tüneli ve bağlantı yollarını tamamladık. Numune Hastanesi farklı düzeyli kavşağını ve ilişki yollarını bu yıl bitiriyoruz. Hala inşası süren çok sayıda yol, köprü ve tünel projesini tamamladıkça hizmete vereceğiz. Kuzey etraf yolu ve 4 Eylül Sanayi Kavşağını Sivas’a kazandırmak için çalışmalarımız sürüyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kente gelişinde karşılayanlar arasında Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Teknik Yöneticisi Bülent Uygun ve futbolcular da yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a üzerinde ismi yazılı Sivasspor forması armağan edildi.

Mitingin akabinde valiliğe geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vali Yılmaz Şimşek ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’den çalışmalarına ait bilgi aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir