Sivasspor’da teknik direktör Servet Çetin’den Pelkas açıklaması

Sivasspor, 2023-2024 dönemi öncesi kamp çalışmalarına bugün yaptığı günün ikinci idmanıyla devam etti. İdman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Yönetici Servet Çetin, antrenmanların ağır tempoda devam ettiğini söyleyerek, “Yoğun formda çalışıyoruz. Biraz geç başladık lakin bu ortayı telafi edeceğiz inşallah. Şu anda da bir dert yok. Çalışmalarımız çok âlâ gidiyor. Biz hocalar olarak biraz başımız ağır. Transferlere odaklandık. Pek uygun gidiyor. İnşallah Erzurum kampına gidene kadar grubu bir düzeye getirmeye çalışıyoruz. Onun için uğraşıyoruz. İnşallah o periyoda kadar sakatlık vermeyiz. Hazırlıklarımız da şu an düzgün gidiyor” dedi.

“Transferde ağır formda çalışıyoruz”

Transfer çalışmaları ile ilgili yöneltilen soruya Çetin, “Yoğun biçimde çalışıyoruz yani. İdman bitiyor. Çabucak oyuncu izliyoruz, yemeğimizi izliyoruz daha sonra uyuyana kadar oyuncu izliyoruz. Havuz nitekim çok dar. Herkes o havuzdan oyuncu almaya çalışıyor. Güzel oyuncuları bulmaya kadroya kazandırmaya çalışıyoruz fakat şu an net bir şey yok. Beğendiğimiz oyuncular çıkıyor olağan fakat işte maddi boyutu, oyuncuların ailevi, kent tercihleri üzere bazen sıkıntılarla karşılaşabiliyoruz. Şu an netleşen nitekim bir şey yok fakat var gücümüzle bir an evvel oyuncuları ortamıza katmaya çalışıyoruz. 6 numara 8 numara stoper ve forvette oyunculara bakıyoruz. Zira o bölgelerde eksiklerimiz var. Liderimiz, idaremizle bu bölgelerde arayışımız süratle devam ediyor” karşılığını verdi.

“Şu an kadrodan ayrılacak yok”

Bir gazetecinin, “Takımdan ayrılacak isimler belirli oldu mu?” sorusuna Çetin, “Yatabare’nin kontratı bitti aslında. Mukavelesi biten oyuncular var. Onlarla ilgili bir istişaremiz olmadı lakin dediğimiz üzere şu an mukavelesi devam eden oyuncular başladı çalışmaya. Şu an kadrosundan ayrılacak oyuncular yok. Şu an kontratı devam eden oyuncular Ahmed Musa’nın dışında herkes burada. Çalışmalara devam ediyoruz, kulübün kontratlı oyuncuları bunlar. Şu ana kadar bize gelen bir şey yok. Olursa da sizinle paylaşırız zaten” dedi.

“Pelkas’la görüşmemiz yok”

Bir basın mensubunun, “Pelkas ile görüşme sağladınız mı?” sorusuna ise Çetin şu karşılığı verdi:

“Yok şu an o denli bir görüşme, daima söyleniyor, yazılıyordu basında. Yani Pelkas uygun oyuncu. Onu herkes ister fakat bütçesinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Yani olağanda hakikaten kaliteli bir oyuncu her hoca ekibinde görmek ister lakin şu an o denli bir Pelkas’la alakalı bir gündemimiz yok.”
Çetin son olarak, genç oyunculara kıymet vereceklerini belirterek, “Gençlere maçlarda baht vereceğiz inşallah. İnşallah faydalanabileceğimiz oyuncular çıkar. Katiyen gençlere kıymet vereceğiz. Yetenek olarak sahiden çok düzgünler. Biraz fiziki manada biraz meşakkatler var. İnşallah biz de elimizden geldiğince o badirelerini gidermeye çalışacağız. Kâfi ki formayı hak etsinler. Formayı veririz. Kâfi o özveriyi, o özgüveni bize versinler” tabirlerini kullandı.

Çalışmalar devam ediyor

Teknik Yönetici Servet Çetin idaresinde yapılan idman 1 saat 30 dakika sürdü. Isınma hareketleriyle başlayan idman koşu ile devam etti. Akabinde istasyon çalışmaları yapan Yiğidolar son kısımda ise çift kale maç yaptı. Sivasspor yarın yapacağı idmanla yeni dönem hazırlıklarını sürdürecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir