‘MİT’e alacağız’ yalanıyla istismarda yeni deliller ortaya çıktı

Kentteki bir lisenin müdürü Harun Avcu, kasım ayı başında, son sınıfta eğitim gören G.A. isimli kız öğrenciyi, derslerinde başarılı olduğu için ‘Seni Ulusal İstihbarat Teşkilatı’na memur olarak alacağız’ diye kandırıp, evli ve 3 çocuk babası Ahmet Mandal ile tanıştırdı.

Mandal, argümana nazaran, G.A.’ya günlerce cinsel istismarda bulundu.

G.A.’nın durumu anlattığı ailesinin şikayetiyle kendisini ‘MİT mensubu’ olarak tanıtan elektrik ustası Ahmet Mandal, gözaltına alınıp 25 Kasım’da ‘çocuğun cinsel istismarı’ cürmünden tutuklandı.

OKUL MÜDÜRÜ DE TUTUKLANDI

G.A.’nın ailesinin avukatı Mehmet Onur Güleç’in, okul müdürleri Harun Avcu ve A.S.K. ile başka şüphelilerin tutuklanması tarafında başsavcılığa yaptığı talep kabul edildi.

G.A.’nın kendi okul müdürü Harun Avcu, odasında G.A. ve Mandal’ın dini nikahının kıyıldığı okulun bayan müdürü A.S.K., eşi M.K. ile Mandal’ın müdafaası olarak tanıttığı A.A., polis tarafından yine gözaltına alındı.

Şüphelilerden Harun Avcu, 15 Aralık’ta sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Bayan müdür A.S.K., eşi M.K. ve A.A. ise isimli denetim kararıyla özgür bırakıldı.

KAMERA KAYITLARININ OLDUĞU DİSK BOZULMUŞ

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişlerin olayla ilgili soruşturmaları sürerken yeni kanıtlara ulaşıldı.

Tutuklanan okul müdürü Harun Avcu’nun öğrencisi G.A., Ahmet Mandal’ın dini nikahlarını kıydığı Özel Eğitim İş Uygulama Okulu güvenlik kameralarını incelemek isteyen polis grupları, imajların kaydedildiği sabit diskin bozulduğunu belirledi.

Aynı okulunu giriş kapısını gören öteki bir güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen gruplar, okul müdürü Harun Avcu, Ahmet Mandal, G.A., A.S.K.’nın eşi M.K.’nin okula giriş çıkış imgelerini elde etti.

G.A.’nın okul müdürü A.S.K.’nin odasında dini nikahının kıyıldığı gün ise, girişte başının açık, çıkarken başörtülü çıktığı kayıtlara geçirildi.

Bunun üzerine ailenin avukatı Mehmet Onur Güleç, daha evvel özgür bırakılan A.S.K., eşi M.K. ile A.A. hakkında tutuklama talebinde bulundu.

OKULUN UYGULAMA SINIFINDA İSTİSMAR

Soruşturma kapsamında vakit zaman sözüne başvurulan G.A.’nın okulda dini nikahının kıyılmasından sonra da Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nda 2 gece cinsel istismara uğradığını anlattı.

G.A., “Ahmet Mandal ile dini nikahımın kıyılmasından sonra, ‘okulda kalmamız gerekiyor’ diyerek beni birebir okula götürdü. Burada bulunan 1+1 konut üzere döşenmiş, içinde yatağı, mutfağı olan uygulama sınıfında kaldık. Burada kaldığımız 2 gece cinsel istismara maruz kaldım. A.S.K., akşam okuldan ayrılırken bize ‘kapıyı içeriden kilitleyin, ben gelene kadar çıkmayın’ diyordu. Sabah geldiğinde de kahvaltı hazır diye bizi çağırıyordu” dediği öğrenildi.(DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir