İşgalci İsrail güçleri Batı Şeria’da 7 Filistinliyi yaraladı 12 kişiyi gözaltına aldı

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye nazaran, İsrail güçleri başta Eriha ve Cenin kentleri olmak üzere Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenledi.

Askerler Eriha kentindeki Akabe Cebr Mülteci Kampı’na düzenledikleri baskında birçok meskende arama yaptı. Bu sırada bölge halkıyla İsrail askerleri ortasında arbede çıktı. İsrail güçleri gerçek merminin yanı sıra kauçuk kaplı metal mermi ve göz yaşartıcı gazla Filistinlilere müdahale etti.

Filistin Kızılayından yapılan açıklamada Akabe Cebr’de gerçek mermiyle yaralanan 6 kişinin birinci müdahalenin akabinde tedavi için Eriha Devlet Hastanesine nakledildiği aktarıldı.

İsrail güçleri Cenin’deki Kefr Dan köyüne düzenledikleri baskında da bir Filistinliyi gerçek mermiyle yaralandı. Baskın sırasında bir Filistinlinin aracının havaya uçurulduğu belirtildi.

Filistin Esirler Cemiyetinden yapılan yazılı açıklamada ise İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria’daki baskınlarında Kefr Dan köyünde 4, Ramallah’ta 6 ve Kalkilya’da 2 kişiyi gözaltına aldığı söz edildi.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te sık sık meskenlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli suçlamalarla Filistinlileri gözaltına alıyor. Baskınlara reaksiyon gösteren bölge sakini Filistinliler ile İsrail askerleri ortasında vakit zaman çatışmalar çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir