Cankurtaranlar sudaki herkesin acele çıkması için alarm verdi… Balıkçılar kaçmak için çırpınırken korkunç yaratığı yanlarında

Popüler bir plajda bir drone operatörü tarafından çekilen manzaralar, tüyler ürpertti. Balık tutmak için suya giren üç mızraklı balıkçıya bir köpekbalığının yaklaştığı “korkutucu” an,kameraya yansıdı. NSW Orta Kuzey Kıyısı’ndaki Forster’da görülen dehşetli ziyaretçi, kıyı şeridinde yüzdükten ve hiçbir şeyden şüphelenmeyen başka yüzücüleri kıl hissesi geçtikten sonra balık tutmak için bölgeye giden üç balıkçının çabucak altında görüldü.

ÇARESİZLİK HİSSETTİ

Cankurtaranlar alarm verdi ve sudaki herkesi çabukla çıkmaları için uyardı, lakin balıkçıların net bir rotası yoktu ve köpekbalığını fark ettiklerinde paniğe kapıldılar. Drone operatörü Emily Howman, köpekbalığının hareketlerini izlerken büyük bir çaresizlik hissetti. 9News’e “Dronumla üstten hiçbir şey yapamam. Onları uyaramadım bile” dedi.

“TEK YAPTIĞIM İZLEMEKTİ”

“Ses yok, bu yüzden berbat bir şey olacağına dair müthiş bir endişe vardı ve yapabileceğim tek şey izlemekti” dedi. Neyse ki kimsenin yaralanmadığı ve bakıcı köpekbalığı olduğu düşünülen ilgisiz hayvan, daha fazla etkileşime girmeden balıkçıları terk etti.

HEMŞİRE KÖPEKBALIĞIYMIŞ

National Geographic’e nazaran bu köpekbalığı çeşidi, ılık, sığ sularda deniz tabanına yakın yerlerde yaşamayı sever ve çoklukla göğüs yüzgeçleriyle kumlu tabanda yürüdüğü bilinir. Uzunlukları üç metreye kadar uzayabilir ve ekseriyetle yavaş hareket eden ve uysal bir yapıya sahiptirler, lakin kışkırtıldıklarında ziyan verebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir