BGL Final Grubu’nda 5. hafta

BURSA (İGFA) – Basketbol Gençler Ligi (BGL) erkekler kategorisi 2023-2024 dönemi Final Kümesi 5. haftasında TOFAŞ, Bursaspor YB Holding’i ağırladı.

Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda oynanan maça Ömer Alp Engin, Efe Postel, Cem Küçüközkan, Ruşen Mutlusoy, Cihan Demirci beşiyle başlayan Mavi Yeşilliler, Efe Postel, Ruşen ve Cem’in sayılarıyla maçın başında 8-0’lık seri buldu. Rakip sayılarına Ruşen Mutlusoy-Cem Küçüközkan ikilisinin basketleriyle karşılık veren TOFAŞ, Efe Postel’in sayısıyla 7. dakikada farkı çift hanelere (21-11) çıkarırken, birinci çeyrek 23-19 konut sahibi kadronun üstünlüğüyle sonuçlandı.

İkinci dönemin başında 5-0’lık seri ile 23-24 öne geçen Bursaspor YB Holding karşısında Can Çevikel ve Emirhan Hür ile skor üreterek 15. dakikada 31-29 yine öne geçen TOFAŞ BGL Kadrosu, Can Çevikel, Cem Küçüközkan, Ruşen Mutlusoy ve Batu Eryurtlu ile sayılar bulsa da soyunma odasına 42-42 eşitlikle girildi.

Üçüncü çeyreğin başında açılışı Ruşen’in üçlüğüyle yapan TOFAŞ, Can Çevikel’in üçlükleri sonrası Efe Postel, Cihan Demirci ve Cem Küçüközkan’ın basketleriyle 25. dakikada skoru 59-50’ye taşıdı. Can Çevikel ve Cihan Demirci’nin elinden bulduğu sayılarla 27.30’da farkı bir defa daha çift hanelere (63-52) çıkaran Mavi Yeşilli grup, Cem Küçüközkan ve Berkay Gönül’ün basketleriyle son çeyreğe 66-56 üstünlükle girdi.

Dördüncü dönemin başında Ruşen Mutlusoy ve Can Çevikel’in üçlükleriyle farkı arttıran TOFAŞ BGL Grubu, Cihan Demirci ve Can Çevikel’in basketleriyle bitime 3.11 kala durumu 81-59 yaptı. Kalan kısımda de Cihan Demirci, Emirhan Hür, Batu Eryurtlu ve Berkay Gönül ile sayılar bulan TOFAŞ, parkeden 89-59 galip ayrıldı.

Bursaspor karşısında TOFAŞ’ta Can Çevikel 26 sayı-6 ribaund-5 asist ile en skorer isim olurken; Ruşen Mutlusoy 19 sayı; Cem Küçüközkan 14 sayı ve Cihan Demirci de 10 sayıyla katkı verdi.

Cem Akdağ idaresindeki TOFAŞ BGL Genç Grubu, BGL Final Kümesi 6. haftasında 28 Şubat Çarşamba günü deplasmanda Bahçeşehir Koleji’yle kozlarını paylaşacak. Caferağa Spor Salonu’ndaki maç saat 18.30’da başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir