Beyazıt’taki silahlı çatışmanın iddianamesi tamamlandı: Kan donduran detaylar ortaya çıktı

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Çadırcılar Caddesi Numara 96’da Kerim Öztürk ve Polat Öztürk kardeşlerin “Öztürk Tekstil” isimli iş yerlerinin bulunduğu, yan tarafta numara 98’deki iş yerinde de ayakkabıcılık faaliyeti yürüten Kaygılar ailesinin bulunduğu, her iki taraf ortasında önceye dayalı hasımlığın bulunduğu anlatıldı.

İddianameye nazaran; Kaygılar ailesinin bulunduğu küme, Öztürkler’in iş yeri önünde toplandı. Toplanan yaklaşık 40 kişinin ortasında kelamlı tartışma ve küfürleşme oldu. Polis her iki tarafı sakinleştirmeye çalıştıysa da gruptakiler “Ölmeye geldiklerini, ortalarındaki hasımlığın, iki taraftan birinin yok olmasıyla sonuçlanacağını” söyledi.

Polis memuru Gökhan Kaya birinci ateş esnasında sırtından yaralandı. Ayrıyeten olay esnasında yoldan geçen Azerbaycanlı oyuncu Kamran Dadashzade de çapraz ateş ortasında kalarak yaralandı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Çatışan küme içerinde yer alan İbrahim Halil Küçükyıldız, polis memuru Emre Türker’in beylik tabancasını belinden alarak Öztürkler’in iş yerine yanlışsız ateşlemeye başladı. Bu kişi, öbür bir polis memurunun, bacağından vurması üzerine yakalanabildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir